2. 4. 2023

Velikonoční táboření

Tradice VELIKONOČNÍHO TÁBOŘENÍ byla dlouhodobě dodržovaná mnoho let. Jezdilo se na Držkovou, na Suchou Loz, nebo na puťáky. Vždy menší skupinka, často se další přidávali i po vlastní ose v průběhu třeba jen na jednu noc.

Letos se nám to může podařit obnovit. Pro každého skauta je to samozřejmě zábavička.

Plán:

7.4.2023 Pátek DEN D

Odjezd z Pozlovic v pátek a návrat v neděli. Pondělní mrskačku stihnete!

Bus z Pozlovic jede z Horního konce ve 14:08

Z Luha do Brodu 14:27

Z Brodu do Korytné 15:05 autobusy krásně navazují v 15:30 jsme tam a přesun přes kopec na tábořiště. (Standa se přidává v Brodě)

——————

Zpět v neděli 12:42 z Nivnice do UB

z UB v 13:40 do Pozlovic finále 14:15 zastávka u Fontány – je neděle a do dědiny nic nejede – přes přehradu domů

Tábořiště:

Je na místě našeho tábora co jsme tu onehdy před lety měli – u rybníka Lubná pod hrází po pěšině směr Nivnice. 200m. Mapka dole.

48.9482064N, 17.6809014E

Pokud by někdo chtěl přijet po své ose třeba až v Sobotu – dá se dorazit i z Nivnice. Autem – parkovat se dá nad starým pionýrákem, tam nechat auto a sejít dole k vodě a zahnout doprava.

Program:

Přesuny zhruba 5km tzn: žádný dlouhý puťák

doporučené aktivity tradiční:

vaření guláše pod bedlivým okem šefa kuchyně Standy

potoční hry,

rozdělávání ohně,

hry: Koníci + tajná hra která se hraje jenom tady

pletení tatarů – bylo tam vždycky hodně proutí,

výroba vrbových píšťalek,

sezení u ohně,

opékačka špeky a podobně

Vybavení:

vhodné pro táboření ve stanu v noci může být i – 4 st. tzn. dobrý spacák !

kalimatku, jídlo na pátek večer až nedělní snídaně – v sobotu na oběd společný guláš, ešus lžíce, hrnek, čelovka, dostatek teplého oblečení k ohni a na spaní, nůž, čepice, pláštěnka, petka na vodu.

1-2 brambory a jeden špekáček a jednu cibuli do společného vaření !

Voda je na místě netřeba nosit.

všechno si neseme na zádech – počet lidí je omezený počtem stanů.

Stany jsou u Peráka na Boskárně, pokud má někdo svůj může si vzít, stromy na hamaky tam jsou, ale bude zima.

Ideálně vytvořit trojici do stanu a rozdělit si ho do batohu. (tyčky, stan, tropiko) podle typu stanu. Nutno vzít i kotlíky podle počtu lidí, taky máme, budou na Boskárně.

Dostatečně velký batoh je nutný, pokud možno nic nenosit v ruce.

Uvidíme podle počasí loni byla bouřka od čtvrtka do neděle a museli jsme to zrušit. Zima asi bude, uvidíme.

Nahlásit Standovi kdo jede do středy ať zajistíme stany a kotlíky. Kdo se nahlásí jak skupinka dřív ten má stan.

Dotazy na Standu. 776 715 670