Přespávačka skautská

SKAUTSKÁ PŘESPÁVAČKA

V pátek 3.3. jsme se sešli na chatě jako obvykle na schůzky, ale nebyla normální schůzka – chystali jsme chatu na přespání. Asi v 19:00 jsme vyrazili do lesa, došli jsme k posedu a vedoucí nám říkali o Svojsíkovém závodě, protože nás v květnu čeká okresní kolo.

Potom nám vysvětlili pravidla hry s názvem Sbohem a šáteček. Na rameno jsme si uvázali šáteček jako naše životy, protože vedoucí výjimečně nechtěli riskovat naše vlastní a vyšli jsme. Došli jsme až ke kapličce a začala mela. Přiletěla první, druhá a pak i třetí petarda. Přepadli nás 4 Luhačovjani. Naším úkolem bylo je svázat. Oni nás zase zneškodnili tak, že nám z ramene servali šáteček. Nakonec se nám je podařilo pochytat a svázat, i když nám dali zabrat. Jako poděkování za noční hru, jsme je pozvali na oheň k Sojsince, kde jsme si opekli špekáčky a hady. Jakmile jsme doopékali, vydali jsme se zpět na chatu a šli jsme se připravit ke spaní.

Ale jak to samozřejmě bývá, šli jsme spát asi o 3 hodiny později než jsme přišli. Ospalci šli sice spát, ale v nás se probudila práva skautská krev a dělali jsme blbosti, jaké jen vás napadnou. Inka, Fífa a Kouba nás ale skvěle ignorovali.

Nesmělo chybět ani městečko Palermo. Zahrálo jsme si asi 4 kola a šli spát. Ráno jsme vstávali asi o půl osmé. Někteří šli dřív, zbytek uklidil chatu a šli taky domů. Legenda ale praví, že detektiv Kouba stále hádá vraha z městečka Palerma.