28. 12. 2018

Jak velká může být „velká rodina“? Dvacet členů? Nebo snad třicet? Pořád málo…

V rodině skautů a skautek v České republice je více než 60 a půl tisíc bratrů a sester. A více než 90 z nich patří do našeho střediska Františka Matulíka. Díky bratru Bleskovi, po kterém se středisko jmenuje, jsme začali fungovat v roce 1967. A i když se to v různých obdobích režimu moc nelíbilo, scházíme se dodnes.

Každý pátek od 4 do 6 hodin máme schůzku v malé, ale útulné klubovně Pod Větrníkem. Mimo to pro své členy pořádáme závody, výpravy a další akce, jako třeba Mikuláše. Ale vyvrcholení celého roku přichází vždy o prázdninách. V první polovině července je v Pozlovicích pusto a prázdno, protože odjíždíme na čtrnáctidenní letní tábor, kde spíme ve stanech, vaříme na kamnech a máme noční hlídky.

Z dálky nás můžete poznat podle zelených triček a zpěvu s kytarou nebo ukulele. Takže „Buď připraven!“ nás někdy potkat.

http://www.junak-pozlovice.skauting.cz/   archiv – původní stránky 2007-2018