Výprava na Modrou vodu

7.11.2023

Ráno jsme se sešli v 8 Pozlovicích a jely jsme do Luhačovic na nádraží. Cestou jsme nabraly Ondru a na nádraží jsme se potkaly s Vendou. Poté jsme nastoupily na vlak, který nás dovezl du Újezda u Luhačovic, kde jsme se setkaly se Standou a společně jsme jely do Záhorovic.

Měly jsme cíl, dostat se na Modrou vodu. Po cestě přes zámek Nový Světlov jsme hledaly kešky, našli jsme 2 ze 4 kešek. Po dostavení na místo, jsme se vydali na prozkoumání špinavého lomu. Poté jsme šli rozdělat oheň a Já s Vendou a Vojtou jsme šli k místnímu pramenu s doměnkou dopustit si vodu, ale když jsme k pramenu došli tak pramen byl vyschlý, tak Venda vzala svojí filtrační láhev a napustila zbytek vody a vyfiltrovala ji. Ze získané vody jsme začali vařit společný guláš a po chvíli přišel Libor s Marianou a Dominikou, kteří donesli i vodu. Po jídle jsme (Já,Mariana,Vojta, Dominika, Tadeáš a Venda) šli dopustit vodu do dědiny s názvem Komňa a po cestě jsme našli 2 kešky a Venda s Marianou a Dominikou se stratily. Nakonec jsme se našli, vodu jsme dopustily a cestou zpátky do tábora se začalo stmívat. Když už byla tma tak jsme si začali opékat špekáčky a začali zpívat po nějaké době jsme šli spát.

Druhý den pršelo a Já s Vojtou jsme se rozhodli jít na 1 kešku, která byla velice obtížná na hledání a to nám ztížil déšť . Nakonec jsme nenašli a byli jsme celý od bláta. Potom jsme došli do tábora, sbalili se, odešli do Záhorovic a jeli vlakem opět do Újezdu u Luhačovic, tam se odpojil Standa a z Újezdu jsme jeli do Luhačovic.

Psal: Matěj

Co jsme se na této krásné výpravě třeba naučili:

• dřevo je lepší mít nachystané zasvětla
  • jídla stačí vzít jenom tolik kolik sním za den
  • jak si vystrouhat vařešku a háček na víko od kotlíku když pálí
  • loupat brambory nožem a ne škrabkou
  • jak neztrácet věci z batohu
  • vařit dva guláše současně
  • závěs na kotlík

a spoustu dalšího co na schůzce většinou dělat nejde

A příště se pojede na dva dny!!!!!