19. 2. 2020

PRO RODIČE – stručný návod do pozlovského skautu.

Schůzky oddílů probíhají každý pátek a trvají 1 hodinu. Světlušky a vlčata od 16:30 skauti a skautky od 17:30.

Místa kde se schůzka koná:  klubovna pod Větrníkem, hřiště u školky nebo tělocvična (většinou v zimě)

Jak začít chodit do Skauta:

Klidně pošlete děti na pár schůzek, nezávazně, uvídí jestli se jim u nás bude líbit. Jestli se rozhodnou že ano – stačí poslat na náš email nebo na nakladal@gmail.com zprávu – Jméno a příjmení,  váš E-mail a jméno rodiče.  Příjde vám elektronická přihláška, kterou vyplníte online.

Nábor probíhá od září do prosince, ale přihlásit se můžete kdykoliv během roku.

I nečlen se může zúčastnit schůzek, ale bohužel nemůže na závody a na tábor.

Během prosince se zveřejní výše poplatku na rok – tento poplatek se částečně odvádí na okres a na ustředí. Částka pro rok 2024 je 500,- Kč  Stačí poslat na náš účet se jménem za koho je.

Kde bude probíhat další schůzka se dozví rodiče na stránce SVĚTLUŠKY A VLČATA – kde je i další info co sebou na schůzku, popřípadě o změnách, budoucích akcích, atd….

Skauti a skautky mají svoji stránku zde SKAUTI a SKAUTKY taky – zde píšeme kde bude schůzka a další info, ale už více používáme i dalši kanály jako Facebook, Whatsup, Discord – kde se dají zjistit informace rychleji přes chytrý telefon.

Schůzky v tělocvičně:  Schůzky probíhají ve víceúčelovém sále úřadu Městyse Pozlovice, případně mutlifunkční místností úřadu (v přízemí). Do tělocvičny je potřeba, aby si děti braly přezůvky.

Schůzky na chatě pod Větrníkem : mapa zde KONTAKTY

Za příznivého počasí (ve většině případů) jsme s dětmi venku (doporučujeme vhodné oblečení a obuv na ven), při některých aktivitách je možné, že se děti ušpiní, proto je potřeba s tím počítat.

Schůzky na víceúčelovém hřišti u školky: Na jaro a v letních měsících máme k dispozici víceúčelové hřiště u školky v Pozlovicích. Doporučujeme sportovní obuv i oblečení + pitný režim.

Po schůzce si rodiče vyzvedávají vlčata a světlušky u chaty, u tělocvičny, případně hřišti, podle toho, kde se schůzka koná. Nelze kapacitně zajistit doprovod až domů.

Na schůzce je vždy přítomný vedoucí  –  Eliška Sedlářová, Vendula Martincová, Marie Coufalíková, Jindřiška Hrabinová, Marek Píža, David Zemek, …

Je velmi vítaná účast na dalších akcích a výpravách, o všem se snažíme dopředu informovat na stránkách.

Kroje:  Součástí skautingu je i skautský kroj. Využívá se hlavně u slavnostních příležitostí.

Když si dítě kroj oblékne, na první pohled se stává součástí velkého kolektivu. To i z úplného nováčka udělá součást party, je jednodušší se začlenit, protože sdílená symbolika vytváří pocit sounáležitosti. Skautský kroj také oživuje staleté tradice a pomáhá mladým lidem identifikovat se s našimi skautskými kořeny a hodnotami.

co potřebuje skaut z Pozlovic:

Košile – nejde uhlídat růst všech 80 členů, proto košile nenakupujeme hromadně. Košile jde objednat na internetu v E-shopu   https://www.junshop.cz

po zadání kodu: 58674670602   uplatníte 10% slevu na člena

nášivky nakupujeme hromadně  přes středisko. Stačí dát vědět – dovezu na schůzku.

modrá WOSM  -30,-  kluci mezinárodní znak

WAGGGS 30,- holky   (už pár let se jedná o setrvání ČR v této organizaci, stále není rozhodnuto)  Nenosíme obě nášivky jak to mají na obrázku – určitě stačí jedna.

číslo oddílu  12,-

domovenka 30,-

česká republika 30,-

šňůrka – žlutá vlci a světlušky, zelená skauti, červená roveři, bílá činovníci  10,-

turbánek koupený 29,-    (pokud si někdo z koženky uplete sám tak nevadí, jenom dobře)

šátek –  vlčata /světlušky žlutý     skauti/skautky   hnědý   49,-

lístky na klopu 1-5-10.. let    15,-  nepovinné

slibový odznak – dostávají od střediska zdarma.

Trička– máme naše zelené oddílové trička, jednou za pár let se dělá větší objednávka kuli potisku. Proto je třeba na to myslet, trička používame hodně na akcích i na táboře.

• dětské mají označení velikosti podle stáří (4/6/10/12 let)   90,-
  • větší velikosti  S/ M/L/XL  (v únoru 2024 byla poslední objednávka a zvolili jsme už osvědčený materiál biobavlnu jako minule)  200,-
  • potisk triček jsme financovali z dotací.

Jsou uložené u Standy (tel: 776 715 670)

V oběhu je hodně krojů je možné najít košili po někom, kdo už vyrostl, nebo přestal chodit. Dá se tak hodně ušetřit.

s čím se u nás můžete ještě potkat:

Vybavení na tábory a akce

jsme středisko zaměřené na přírodu a většina akcí probíhá venku. To klade důraz na vybavení pro takovou aktivitu, kde se dá potkat bláto, kamení, déšť, delší tůry, přespávačky,… atd

proto už s předstihem je dobré mít:

dobré prošláplé boty, které se hned nezničí.  Bílá teniska je krásná, ale tábor většinou nepřežije.

karimatku  – stačí klasická pěnová

spacák – ty lehké jsou levnější a svádí, že bude ustačit, ale i v červenci může jít v noci teplota i pod nulu.

pláštěnka nebo nepromokavá bunda – program může být sebelepší je po zábavě, když je člověk mokrý a zmrzlý

Před táborem dáváme každému účastníku kompletní soupis věcí které jsou potřeba.

Ešus – táborová klasika

KPZ – na některých závdech a na táboře je vyžadována KPZ – koncept malé krabičky obsahující drobnosti, které mohou majiteli pomoci ve svízelných situacích.  Dá se koupit ale v podstatě stačí krabička obsahující například: svíčku, škrtátko, zápalky, tužku, křídu, jehlu a nit, špendlíky, zavírací šp., knoflíky, žiletku, napínáčky, březovou kůru, náplast, drátek, provázek, pár hřebíků, gumičky, mince, známku,.. atd dle uvážení

INFO: pro další info stačí zavolat na některé z čísel:

Standa Nakládal – vůdce střediska  776715670 – registrace, všeobecné info

Marek Píža – 733 108 122   zástupce vůdce střediska – skauti skautky, rangers ,