Obnovení činnosti

Obnovení činnosti junáka

od 10. května je možné obnovení skautské činnosti. Nutné je dodržení opatření (viz níže).

Schůzky tedy proběhnou v pátek 14. 5. 2021 v časech:

světlušky a vlčata od 16:30 na chatě

skauti a skautky 17:30 na chatě

Podmínkou pro účast na schůzce je test na covid (platí pro všechny zúčastněné) + rouška (při kontaktu osob do 2 m). Schůzky proběhnou venku, doporučujeme tedy oblečení na ven (podle počasí).

Info ohledně testů:

Každá osoba účastnící se každého setkání, s výjimkou dětí do 6 let, musí doložit svoji bezinfekčnost, obvykle testem:

1. předložení potvrzení ze školy nebo od zaměstnavatele o absolvovaném antigenním testu s negativním výsledkem, nejdéle před 72 hodinami
  2. předložení potvrzení z veřejného testovacího místa o absolvovaném antigenním testu s negativním výsledkem, nejdéle před 72 hodinami (nárok na antigenní testy zdarma ve veřejném testovacím místě má každá osoba jednou za tři dny)
  3. čestné prohlášení od zákonného zástupce (nebo vlastní u osoby starší 18 let) o absolvovaném antigenním testu ve škole nebo školském zařízení s negativním výsledkem, nejdéle před 72 hodinami (možný vzor čestného prohlášení)
  4. absolvuje na začátku setkání před kontaktem s ostatními účastníky antigenní test zakoupený v lékárně (viz pozn. níže), s negativním výsledkem
  5. předložení potvrzení o absolvování RT-PCR testu s negativním výsledkem, nejdéle před 7 dny
  6. předložení potvrzení o dokončeném očkování, od kterého uplynulo nejméně 14 dnů
  7. předložení potvrzení o prodělaném laboratorně potvrzeném onemocnění COVID-19, přičemž u osoby uplynula doba izolace a od prvního pozitivního testu neuplynulo více než 90 dnů.

Povinnost prokázání bezinfekčnosti testem, očkováním nebo prodělanou nákazou se z nařízení vlády vztahuje vždy na všechny účastníky, kromě dětí do 6 let. I na děti, které v daném týdnu nemají test ze školy. I na děti, které mají ve škole antigenní test jednou týdně a už od jeho provedení uplynulo více než 72 hodin. I na středoškoláky, kteří mají zatím výuku jen dálkově. I na dospělé, kteří test nepotřebují do práce. Prostě na všechny, kromě dětí do 6 let.

DŮLEŽITÉ: Pokud dítě, vedoucí, (nebo každý, kdo se schůzky zúčastní) nepředloží (výše uvedeným způsobem) potvrzení o negativním testu na covid-19, nebude se moci schůzky zúčastnit.

Celé vyjádření Výkonné rady junáka na tomto odkaze.