Rikitanův memoriál

1.2.2020

V 6.25 jsme měli sraz na nádraží, protože jsme jeli do Starých Hutí.

Dvojice:

Reprezentovali nás v kategorii Skauti I

Fífa + Fenistil

Jakoubek + Ondra

Nás reprezentovali v kategorii Skauti II

Dvojice: Sam + Jeník

Inka + Elis

Jakmile jsme přijeli do Starých Hutí, tak jsme si dali svačinu a připravili jsme se na závod tak, že Alča nám rozdala startovní čísla a závodní průkazky. Na nástupu jsme se dozvěděli základní pravidla, jak máme postupovat při závodě a kdy máme startovat. Měli jsme asi hodinu času a tu jsme využili k opakování morseovky a uzlů.

Jako první z Pozlovic vystartovali Fífa a Fenistil, druzí Jakoubek a Ondra, jako třetí Inka a Elis a jako čtvrtí Sam a Jeník. První stanoviště byla morseovka. Jeden z týmu dostal na papírku 16 písmen a měl pomocí vlajkování tyto písmena poslat druhému z týmu. I přes vědomostní mezery jsme všichni v této disciplíně docela obstály. Na druhém stanovišti byla kimovka, neboli zkouška postřehu. A potom příšerném kopci jsme se konečně dostali na třetí stanoviště s uzly. Naštěstí už nás žádný velký kopec nečekal, takže jsme si potom dost oddychli. Pak jsme došli na místo, kde se trať rozdvojila, takže světlušky, vlčata a skauti I šli po bílých fáborkách a skauti II a R+R šli po červených fáborkách. Na tomto červeném úseku nás čekaly disciplíny zdravověda, poznávání přírodnin a azimuty. Tyto disciplíny byly pro nás docela snadné. Na bílém úseku byly disciplíny orientace, zdravověda a dopravní značky. Tratě se opět spojili na stanovišti lanová lávka, odkud jsme se dostali na stanoviště, ze kterého jsme měli trochu obavy. Disciplína rozdělávání ohně byla jediná, díky které jsme mohli být diskvalifikováni. Ale nenechali jsme se rozrušit, a i přes všechny obavy jsme to zvládli. Disciplína odhad vzdálenosti byla alespoň pro nás trochu obtížnější, protože jsme neměli možnost vyzkoušet si to. Hod na Balua byla nejjednodušší disciplína celého závodu. Do cíle jsme dorazili vyčerpaní, ale spokojeni s tím, že jsme vůbec doběhli.

Fenistil a Fífa se umístili na skvělém třetím místě v kategorii Skauti I a Elis a Inka se umístili na druhém místě v kategorii Skautky II.

Celí vyčerpaní jsme nastoupili do autobusu, ale sotva jsme stihli dojet ze Starých Hutí a autobus se pokazil. Museli jsme čekat na druhý autobus, takže příjezd nebyl podle očekávání kolem 17:00, ale kolem asi 18:30. I navzdory této komplikaci jsme se domů dostavili živí a zdraví.

Zapsali: Inka a Elis