Sázení lípy

Výročí sta let od vzniku samostatného Československa se slavilo po celé republice. Ani my jsme nezaháleli a toto důležité výročí si připomenuli.

V pátek 20. října 2018 jsme se v 17 hodin sešli v centru městyse Pozlovice. Přes obec přišel slavnostní průvod pozlovických spolků ve stejnokrojích s vlajkou České republiky. Po zpěvu hymny byl na řadě hlavní bod programu – zasazení lípy. Náměstíčko u hasičské zbrojnice poskytlo perfektní místo, kam výroční lípu zasadit. Nyní stojí na místě, kde dříve stávala jedna ze dvou lip svobody, které k příležitosti oslav 50. výročí republiky před půl stoletím zasadil bratr Blesk, zakladatel pozlovického junáku. Proto naše skautské středisko slavilo hned dvakrát. Akce se účastnilo zastupitelstvo městyse, naše skautské středisko Františka Matulíka, Sbor dobrovolných hasičů, Myslivecké sdružení Komonec a Český svaz žen Pozlovice. Žáci a žákyně Základní a mateřské školy v Pozlovicích si secvičili krátké, ale povedené kulturní pásmo, kterým byla oslava pomalu ukončena.

zapsala: Dee