Závod světlušek a vlčat v Pozlovicích

Okresní kolo postupového Závodu světlušek a vlčat, který se koná každé dva roky, letos hostilo naše středisko v Pozlovicích. Světlušky a vlčata a jejich doprovod se začali sjíždět v sobotu 23. dubna od 8 hodin v areálu fotbalového hřiště, v jehož okolí se nacházela také dva a půl kilometru dlouhá trasa.

Po registraci všech závodníků a závodnic jsme se na společném nástupu přenesli na archeologickou výpravu, na které se doktor David Podzemek a doktorka Eliška Sedlinová vydali na pátrání do hlubin pravěku. Světlušky s vlčaty jim s radostí pomohly a na každém stanovišti získaly kousek kostřičky pravěkého tvora.

Na jednotlivých disciplínách byly všechny závodící hlídky prověřeny ve znalostech a dovednostech z oblasti zdravovědy, hledání informací, šetrnosti k přírodě, logiky, fyzické zdatnosti, kuchařské dovednosti, orientace nebo táboření. Vítězné hlídky postupují do krajského kola závodu světlušek a vlčat 10. – 11. 6. v Kelči.

Naší družině vlčat „Bobrům“ ve složení Teo, Alex, Vojta K., Vojta L. a Ríša se podařilo ve své kategorii vyhrát!

Moc gratulujeme a přejeme hodně úspěchu i v nadcházejícím krajském kole. Zároveň děkujeme za účast i naší světluškovské hlídce „Kopretinám“ ve složení Domča, Terka, Fany, Magda, Zuzka, Ála, Róza a Viki. Přestože se jim nepodařilo probojovat se na vítěznou bednu a skončily s bramborovou medailí, i tak byl jejich výsledek velkým úspěchem, neboť pro některé z nich to byly úplně první skautské závody.

Zapsala: Dee Matulíková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *