Zdravotnický kurz

V prosinci jsme se s Elou a Davčou vydali na dobrodružný výlet do Brna za účelem čtyřdenního zdravotnického kurzu od ZDrSEM. Jedná se o kurz, který slibuje předání všeho potřebného pro zvládnutí funkce táborového zdravotníka, a to co nejpraktičtější formou. A co slíbil, to taky splnil.

Nestali se z nás doktoři, ale všem se nám zaryly pod kůži základní postupy, které je potřeba dodržovat při jakékoliv krizové situaci. Každý den jsme si zkoušeli několik simulací (dokonce i realistickou simulaci autonehody), takže to občas vypadalo spíš jako lekce dramaťáku. A adresu, kterou jsme opakovali při každodenním tréninku volání záchranky, už snad nikdy z hlavy nedostaneme, stejně jako správnou reakci na člověka v bezvědomí. Po celou dobu nám dodávala energii sekaná paní Zemkové a když zásoby došly, skočili jsme si po náročném záchranářském dni na větrník nebo aspoň na karafu. Zpátky do Pozlovic jsme se vrátili plní nadšení a nových vědomostí (které ale doufejme nikdy nebudeme muset použít), takže tento kurz všemi deseti doporučujeme všem skautům i neskautům.

Nezlom vaz!

zapsala Venda