Tábor bude!

Tábor bude! Ale co se změní?

 

Junácký tábor se nezadržitelně blíží. Už jen červen nás dělí od první noci ve stanu se skautskými kámoši a kámoškami po boku.  Stačí vydržet už jen do 4. července a můžeme si dát sraz na tábořišti v Nových Heřminovech nedaleko Bruntálu.

Tohle tábořiště jsme si už několikrát vyzkoušeli, ale v předchozích několika letech nám ho vždy vyfoukli jiní skautíci či pionýři. Jsme pozitivní, aspoň se na neokoukané prostředí víc těšíme.

 

Koronavirus nám plány nezhatil

Dlouhou dobu však nebylo jasné, jestli se vůbec na tábor vypravíme. Naštěstí se pandemická situace umoudřila, Vláda ČR tábory povolila a ze strany rodičů je o tábor také zájem. Ovšem na stanovená opatření musíme brát zřetel.

Podmínkou účasti dítěte na táboře je odevzdání lékařského potvrzení o tom, že je dítě k účasti způsobilé. Letos je potřeba, aby byl posudek vystaven opravdu čerstvě a odrážel tak aktuální stav dítěte. Musíme ho mít všichni vedoucí a kuchaři/ky.

My budeme na oplátku dodržovat zvýšená hygienická pravidla, zejména co se týká kuchyně a hygienického zázemí. Záchody jsou na tábořišti v Nových Heřminovech sice splachovací, ale i tak zdvojnásobíme jejich desinfekci, společně s desinfikováním umýváren a všech nařízených prostor.

Vyšší cena táborného

Epidemie koronaviru se však projevila i jinde, než jen v kanystrech desinfekce, které s sebou na tábor bereme. A to ve zvednutí poplatku.

Letošní tábor vyjde na 3500,- Kč za dítě, a to z více důvodů. V ceně tábora je kromě zvýšených výdajů na hygienické pomůcky zahrnutý také pronájem tábořiště, který vychází na 33 tisíc. Zálohu jsme zaplatili už v lednu, je možné od tábořiště odstoupit za cenu ztráty zálohy. Přestože jsme se výše zmínili, že je o tábor zájem, někteří z rodičů přece jen v současné situaci potomka na tábor poslat nechtějí (a my jim to nemáme za zlé), proto je potřeba cenu za pronájem tábořiště rozdělit mezi méně dětí.

Když si to tedy shrneme, v těchto třech a půl tisících je zahrnuto:

  • pronájem tábořiště
  • jídlo 6krát denně
  • zásoba šťávy a čaje neomezeně po celý den
  • sladké i hmotné odměny
  • zdravotnický materiál
  • benzín do auta, se kterým se jezdí na nákupy
  • všechno další vybavení, s jehož pomocí vzniká jedinečný program.

Věřte, že vedoucí, kteří se o vaše děti starají a kteří si na tábor vybírají dovolenou v práci, nedostávají ani korunu. Skaut byl a vždy bude založený na dobrovolnosti.

Minimální počet účastníků a účastnic do 15 let jsme stanovili na 20 osob. Pokud by se však stalo, že by se kapacita nenaplnila, nebo by došlo ke zhoršení situace a Ministerstvo zdravotnictví by tábory zakázalo, poplatek vrátíme zpět rodičům. My jsme však optimističtí a věříme, že ani jeden z těchto scénářů nenastane a my si tábor užijeme… ostatně jako každý rok!

 

Dagmar Matulíková 

výchovný zpravodaj

 

2 komentáře u „Tábor bude!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *