Tábor Krkatá Bába 2019

Tábořili jsme na Krkaté Bábě

29.6. – 13.7.2019

Konečně jsme se dočkali vyvrcholení celoroční činnosti a snažení. Jedeme na tábor. Letos jsme jej zahájili už v sobotu 29. června příjezdem 31 účastníků. Sešli jsme se na známém tábořišti u Krkaté Báby na Blanensku, kde jsme prožili nejedno letní dobrodružství. Po klidné sobotě, během které jsme si rekapitulovali táborová pravidla a zpívali u ohně, jsme se v neděli dočkali nečekaného zvratu. Před večerkou do tábořiště přišly dvě téměř nadpřirozené osoby, které se nám představily jako Vildžem a Dejdžem. V záři reflektoru nám prozradili informace, o kterých jsme do té doby neměli ani ponětí. „Svět, ve kterém žijete, není jediný existující,“ začal vyprávět Vildžem. „Kolem Krkaté Báby žije velké množství tvorů, kteří jsou vašim očím neviditelní, ale věřte, že tu opravdu jsou,“ doplnil Dejdžem. Proto jsme od dalšího dne začali tyto tvory z jiné paradimenze, které jsme pojmenovali názvem paratvorové, lovit a poznávat.

Někteří z tvorů měli moc rádi kouř z ohně, proto je skauti a skautky lákali rozháněním kouře do okolí ohniště pomocí vyrobené vrtule. Jiní si zase potrpěli na jídlo, čehož využily světlušky a vlčata, když připravily výborné bramboráky. Tak se dařilo družinám Topfinů, Dogunů, Ixanů, Magnátů, Čujbíků a Džimíků chytat paratvory s názvy jako trikuk, dredis, slintan jedovatý, jechňárna nebo slzoun vrstvenný.

Ovšem hned šestý den paratvorové, které jsme zavírali do sklepa, utekli a poranili úplně všechny vedoucí, kteří tak byli odkázaní jen na pomoc dětí. Proto jsme s chytáním paratvorů přestali a pokusili se postavit tváří tvář zlu. Jak jsme se později dozvěděli od Vildžema a Dejdžema, v Paradimenzově působili dva záporáci, Ed a Adelaida, kteří chtěli všechny tvory zmanipulovat a použít je k ovládnutí světa. Ale díky nám všem se jim to nepodařilo!

Tábor dobře dopadl a svět se nezhroutil. Teď už se jen můžeme domnívat, s jakými dalšími překážkami se budeme muset potýkat příští rok… Ale i ty zajisté zvládneme! Tak za rok nazdar v Nových Heřminovech!

 

Zapsala naše DEE

—————————————————————-

Pro všechny zájemce o fotky ze slibu!  DOČASNÝ odkaz na stažení fotek dětí u slibu v plné kvalitě zde (asi 600Mb):  https://www.uschovna.cz/zasilka/QC7SMC2IKPR3CTXU-R9H

Všechny fotky v plné kvalitě jsou jako obyčejně uloženy u mě.

všechny fotky z tábora zde

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *